Sepetim ( 0 )
ZORAKİ KURUSIKI TABANCA

ZORAKİ KURUSIKI TABANCA

19.09.2018
Yazar : Avcımarket.net
Zoraki kurusıkı tabanca alternatiflerin en bol olduğu türlerdendir. Özellikleri bakımından donanımlı bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Zoraki kurusıkılar kurusıkı silahlar içinde farklı modelleri bulunan bir tür silahtır. Kurusıkı silahlar son dönemlerin en gözde modellerindendir. Bunda satış fiyatlarının ateşli silahlara göre daha uygun alternatifler bulunması neden gösterilmektedir.

Silah her durumda tehlikeli bir uğraştır bir araçtır. Bu nedenle taşımak isteyenlerin bunun sonucunda olabilecekleri düşünmesi ve silahın sorumluluğunu alabilmesi son derece önemlidir. Artan terör olayları ve suç oranları nedeniyle son dönemlerde silahlanma oranlarında bir artış meydana gelmektedir. Bu durum istenmeyen olayların yaşanmasına da neden olmaktadır. Silahı olan her birey sorunları kendi çözmeye çalışarak istenmeyen durumlara neden olabilmektedir.

Silahın ağrılığını ve sorumluluğunu bilen kişilerin satın alması gereken bir araç olduğunun hatırlatmasını yaptıktan sonra kurusıkı silah modellerinde en fazla tercih edilen tür olan Zoraki modellere değinelim.

Zoraki kurusıkı tabanca alternatiflerin en bol olduğu türlerdendir. Özellikleri bakımından donanımlı bir model olduğunu söyleyebiliriz. Yarı otomatik olan bu model görsellik bakımından da en fazla beğenilen kurusıkı silah çeşididir.

Zoraki kurusıkı satışı internet üzerinden de en fazla yapılan satıştır. Satın alma işlemlerinde diğer modellerde olduğu gibi ruhsat gerekmemektedir. Sicil kaydı ve kimlik fotokopisi ile 18 yaşın üzerinde olan yetişkin bireylerin kolaylıkla satın alabilecekleri bir modeldir. Fiyat aralıkları da diğer modeller gibi uygun seçeneklerle sunulmaktadır.

zoraki-kurusıkı-tabanca-blog

Kurusıkı Silah Alım Süreci

Kurusıkı silah alımı kolay gibi gözükse bile uyulması gereken kurallar çerçevesinde satın alabileceğiniz ve taşıyabileceğiniz modellerdir. Öncelikle ruhsat gerektirmediği gibi faturalı satış yapılması gerekmektedir ve fatura sürekli olarak yanınızda bulunmalıdır. Ruhsatlı yerlerden satın almanız gerekmektedir.

Toplu yaşam alanlarında kurusıkı silahların kurulu şekilde bulundurulması yasaktır. Ayrıca silahların tehlikeli olduğunun bilinerek satın alınma sürecine başlanması da önemlidir. Seçtiğiniz modelin özelliklerini de bilmeniz gerekmektedir. Atış mesafesi, mermi özellikleri, bakımı vs. gibi almak istediğiniz silahın tüm özelliklerini bilmeniz gerekir.

Zoraki kurusıkı modeller içinde görsellerin ön plana çıktığı modeller oldukça fazla seçilmektedir. Renk alternatifleri de fazladır. Büyüklükleri de değişen bu modelde herkese uygun seçenek bulunmaktadır.