Sepetim ( 0 )
Kurusıkı Toplu Alımlar

Kurusıkı Toplu Alımlar

23.02.2018
Yazar : Avcımarket.net
Kurusıkı toplu alımlarda güzel kampanyalar bulabilmektesiniz. Daha uygun fiyata satın almanız bu şekilde sağlanmaktadır.

Kurusıkılar son dönemlerin en fazla konuşulan konularındandır. Silah merakı olan bireylerin gerçek silah almaya bütçelerinin yetmemesi halinde ilk tercih ettikleri silahlardandır kurusıkılar. Hem ucuz olmaları hem de kolay temin edilir olmaları kurusıkı silah piyasasını oldukça hareketlendirmektedir.

Kurusıkı Silah Alımında Dikkat Edilecekler?

Kurusıkı silah alımı son derece basit olan silah modellerindendir. Silahın kolay satın alınması rahatlıkla kullanabileceği anlamına gelmemektedir.

Yasalar çerçevesinde dikkat edilmesi gereken önemli kurallar bulunmaktadır. Öncelik yaşa verilmektedir. 18 yaşın doldurmuş olan bireyler silah sahibi olabilirler. Kurusıkı ya da gerçek silah fark etmeksizin bu kurala rivayet edilmesi gerekmektedir.

Bir diğer kural silahın alım işlemiyle ilgilidir. Adli sicil belgesinde silah satın almasına engel olabilecek suçların işlenmemiş olması şartı aranmaktadır. Ruhsatsız silah alınabiliyor olması adli sicil belgesinin temiz olmasıyla ilgilidir.

Uyulması gereken en önemli kurallardan biri de ruhsatlı yerlerden silahı faturalı şekilde satın alma zorunluluğudur. Bireysel satışa izin verilmemekte bu kuralla bireysel silah satışının önüne geçilmektedir.

zoraki-kurusiki-avcimarket2302

Kurusıkı Silah Kullanım Kuralları

Kurusıkılar gerçek silahlar gibi belirli kurallar çerçevesinde kullanılmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken toplu yaşam alanlarında şarjör dolu ve silaha takılı bir şekilde taşınmasının yasak olduğudur.

Silahınızı evinizde ya da arabanızda rahatlıkla bulundurabilmektesiniz. Kutusu içinde kurulu olmayacak şekilde olması şartı aranmaktadır.

Yanınızda taşımak istediğinizde de şarjörün dolu olmamasına ve silahta takılı olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Kural ihlali yapmanız halinde yapılan kontroller sırasında silahınıza el konulmaktadır. Ayrıca para cezası ödemek zorunda kalmaktasınız.

Kurusıkı Silah Tercihi Nasıl Yapılır?

Kurusıkı toplu alımlarda güzel kampanyalar bulabilmektesiniz. Daha uygun fiyata satın almanız bu şekilde sağlanmaktadır. Tekli alımlar ya da toplu alımlar için öncelik avcı marketler ya da silah çeşitlerinin bulunduğu mağazalar olmalıdır.

Silah satın alırken öncelik silahı tanımak olmalıdır. Kurusıkı silahların çalışma sistemlerini ve her modelin özelliklerini araştırmanız gerekir. Satın alma işleminde de bu soruları ilgili kişilere sorarak tercihinizi yapabilirisiniz.