Sepetim ( 0 )
Kurusıkı Ruhsatı

Kurusıkı Ruhsatı

01.10.2017
Yazar : Avcimarket.net
Kurusıkı ruhsatı hakkındaki blog yazımıza ve bloğumuza sitemiz üzerinden ulaşabilmektesiniz. Kurusıkı kanunu ve ruhsatı ve genel bilgiler hakkında sürekli olarak güncelleme yapmaktayız.

Kurusıkı ruhsatı, kurusıkı silahı satın almak ile gerçekleşemez. Kurusıkı ruhsatı çünkü yoktur. Paranız çok olsa da olmayan bir ruhsata sahip olamazsınız.

Kurusıkı ruhsatı ve kurusıkı taşıma ile ilgili olarak çeşitli soruları internet ortamında görmeniz mümkündür. Can güvenliğim yok kurusıkı tabancayı satın aldıktan sonra her yerde yanımda bulundurabilir ve taşıyabilir miyim, sorusuna cevap hayırdır. Çünkü kurusıkı silahı taşımak kanunen yasaktır, meskun mahal dışında mermi ve silah ayrı olarak taşıyarak, cezai müeiyedi ile karşılaşmayacağınız yerde, atıl yapmanız uygun olacaktır diye düşünüyorum. Ateşli silahlar kanununa göre hareket etmeniz gerekir. Büyük bir şehirde kurusıkı silah çekerseniz, gerçek silah ile karşılaşabilirsiniz bu da sizin yaralanma ya da daha kötü sonuçlar doğurabilir. Böyle durumlar ile karşı karşıya kalmanızı asla ne siz ne de biz isteriz. Tehlikeli bir durum meydana gelebileceğini lütfen aklınızdan çıkarmayın. Kurusıkı mantar tabanca mantığı ile ses çıkartır fakat, ateşli bir silahtır. Çok çeşitte ve markada bu tip silahlara ücretini ödeyerek sahip olmanız mümkündür. Önemli olan tedbirli davranmaktır. Hobi gerçekleştirirken dikkatli olmak ve kimseyi yaralamamanız için elinizden geleni yapmalısınız. Kurusıkı tabanca ile haberlerden izlediğiniz gibi soygunlar bile gerçekleşmektedir. Özellikle yurt dışında soygun gibi durumların sayısı çok fazladır. Filmlerde izlediğiniz gibi soygunlar gerçekleşmez. Soygun bir suçtur, bunu gerçek silah ya da kurusıkı ile gerçekleşirse de bu suçu hafifletmez. Kanun koyucu tarafından düzenlenen kurallara aykırı hareket edemezsiniz. Aksini lütfen düşünmeyin. Kurusıkı satışı yaparken müşterilerimizden yasalara göre evrak talebinde bulunmaktayız. Çoğu makalemde sizleri uyarıyorum bunun için bize destek vererek, sizlerde yakın arkadaş, eş ve dostlarınızı uyarın. Tek uyarı yetersiz kalabilir, birisi zarar görmesin diye düşünün. Bu tip silahları uygunsuz olarak taşıyan ya da ateşleyen kişileri şikayette bulunun. Bana bir şey olmaz mantığı ile lütfen yaklaşmayın. Siz ya da tanıdığınız birisi zarar görebilir.

Bu tip ateşli silahı beline takarak gezemezsiniz, teşhir edemezsiniz, yasalara uygun şekilde muhafaza ve taşıma gerçekleştirebilirsiniz. Bir sonraki makalemde görüşmek üzere okuduğunuz için teşekkür ederim.