Sepetim ( 0 )
KURUSIKI MERMİSİ

KURUSIKI MERMİSİ

05.09.2018
Yazar : Avcımarket.net
Kurusıkı mermi fiyatları mermi markalarına ve mm’lerine göre değişmektedir. Almak istediğiniz markanın yerli ve yabancı olması da fiyat üzerinde etkili özelliklerdendir.

Kurusıkı mermisi kurusıkının en bilindik özelliği olan ses çıkarmasını sağlamakta. Bu nedenle kullanıcıların hangi mermiyi alacaklarını çok iyi biliyor olmaları gerekir.

Kurusıkı Mermisi Özellikleri

Kurusıkı silahların en önemli aksesuarlarından biridir mermileri. Ses çıkaran özelliklerinden dolayı ses tabancası olarak da bilinmekteler. Bunu asıl sağlayan ise silahlar için kullanılan mermilerdir.

Kurusıkı mermilerinin asıl etmenlerinden biri basınçtır. Çıkan sesin yüksek olması uygulanacak basınca göre değişmektedir. Silahlar için kullanılan ithal mermiler sıklıkla daha yüksek basınçla ses çıkartmaktadır. Kaliteli marka silahlar için kullanılabilecek mermilerdir. Merminin silaha uygun olması da dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerdendir.

Kurusıkı silahlar için üretici firmalar tarafından kullanılması gereken mermiler önerilmektedir. Bu önerilere kulak vermek gerekir. Aksi halde silahı zorlayacak mermiler kullanabilir ve istenemeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Genel olarak bakıldığında 400 bardan daha yüksek olan mermilerin kullanılması tavsiye edilen bir durumdur.

Kurusıkı Silahların Kullanımı

Tüm dünyada olduğu gibi kurusıkı silahların kullanımı Türkiye’de de yaygındır. Gerçek silahlara nazaran daha uygun fiyatlı olmalarının yanı sıra ruhsatsız bir şekilde satın alınabilir olmalarıyla birçok silah sever tarafından ilk sırada tercih edilen silah modelleridir.

Alım şartlarını sağlamak için öncelikle 18 yaş üzerinde olmak gerekir. Adli sicil belgesi temiz olan bireyler silah alımı için ruhsatlı olan showrommlara başvurabilirler. Ya da internet üzerinden güvenilir satış yapılan adresleri inceleyebilirler.

Silah alımıyla beraber önemli olan bir diğer konu mermi seçimidir. Her üretici firma bu konuda belirli uyarılar yaparlar. Aldığınız markaya uygun mermi modellerini seçmeniz gerekir.

Mermi seçerken de silah seçiminde olduğu gibi titiz davranmalısınız. Uygun fiyatlı mermileri seçmek yerine kaliteli olan ürünleri seçmeniz silahınızı uzun ömürlü kullanmanız açısından da önemli bir konudur.

 

Kuru-Sıkı-Mermi-Blog

 

Kurusıkı Mermileri Nereden Alınır?

Kurusıkı silah modelleri gibi mermeriler de farklılık göstermektedir. Her modele ve markaya göre kullanılması gereken mermi de değişmektedir.

Kurusıkı silahların ses çıkarma özelliğini veren en önemli aksesuarın mermiler olduğu düşünüldüğünde dikkatli seçimler yapılması gerektiği ortaya çıkmaktadır.

Kurusıkı mermi fiyatları mermi markalarına ve mm’lerine göre değişmektedir. Almak istediğiniz markanın yerli ve yabancı olması da fiyat üzerinde etkili özelliklerdendir.

Uygun fiyatlı ve kaliteli mermi satın almak istediğinizde en doğru adres avcimarket.net olmakta. Bu alanda uzun yılladır deneyim sahibi olması ve satış öncesi ve sonrası destek sunmasıyla müşteri memnuniyetini en üst seviyede sağlamaktadır.