Sepetim ( 0 )
Kurusıkı 2018

Kurusıkı 2018

28.04.2018
Yazar : Avcımarket.net
Kurusıkı silah, silah sektörü içinde en fazla satışı olan isimlerdendir. Kurusıkı 2018 yılında da önlenemez yükselişine devam ediyor.

Kurusıkı 2018 yılında da önlenemez yükselişine devam ediyor. Silah sahibi olmak isteyenler için en güzel tercihlerden biri olan kurusıkı silahlar hem uygun fiyatlı satışının olması, hem ruhsatsız şekilde alınabilir olması ve hem de çok fazla seçeneğinin olmasıyla satış grafiklerinde üst sıralarda yer almaktadır.

Kurusıkı Silah Nasıl Satın Alınır?

Kurusıkı silah, silah sektörü içinde en fazla satışı olan isimlerdendir. Hem beyler hem de bayanlar için sıklıkla tercih edilmesinin ilk nedenlerinden biri ruhsatsız bir şekilde kolaylıkla alınabilir olmasıdır.

Ruhsatsız alımının olması herkesin kolaylıkla kullanabileceği anlamına gelmemektedir. Taşınması ve kullanılmasıyla ilgili yapılan yeni düzenlemelerle silahlanma konusunun önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Toplu yaşam alanlarında taşınması yasaklıdır. Bu şekilde yakalanılması halinde yüksek miktarlı cezalar uygulanmakta silaha da polisler tarafından el konulmaktadır.

2018-kurusıkı

Kurusıkı silah satın almak için bireylerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Adli sicil belgesinin de temiz olması halinde silah alımı için gerekli başvurular yapılabilir. Kimlik ve adli sicil belgesi silah satışı için ruhsatlı yerlerde müracaat için yeterlidir.

Kurusıkı Silahların Özellikleri

Kurusıkı silahlar gerçek silahlara görüntü anlamına benzeyen özellik bakımından farklılaşan silah türleridir.

Kurusıkı silahlar ses tabancası olarak da bilinmektedir. Ateşleme sırasında çıkardığı yüksek sesten dolayı bu isimle anılmaktadırlar. Çalışma mekanizmaları bakımından gerçek silahlarla aralarında bir benzerlik yoktur. Yapım malzemeleri bakımından da farklılık göstermektedir.

Kurusıkı silahların mermi sistemi farklıdır. Kurusıkı silahların ateşleme sistemi yoktur. Bu sistemin değiştirilmesi ve gerçek tabancaya benzer hale getirilmesi yaslar tarafından ciddi yaptırımlarla yasaklanmıştır. Ciddi para cezalarının yanı sıra farklı suça karışılması ya da bu şekilde silahın kullanılması halinde hapis cezaları da olabilmektedir.

Kural ihlali yapmadan silahı kullanmak isteyenlerin silahlarını atış talimlerinde ya da atış müsabakalarında kullanmaları gerekir. Toplu yaşam alanlarında taşınması ve kullanılması yasaktır. Kurulu olmayacak şekilde kutusunda taşınmasında bir sorun yoktur.

2018-kurusıkı-1

Google’da bu sene en çok aranan kurusıkı markaları ;

  • Blow Marka Kurusıkı
  • Zoraki Marka Kurusıkı
  • Ekol Marka Kurusıkı
  • Retay Marka Kurusıkı
  • Aral Marka Kurusıkı
  • Desert Eagle Marka Kurusıkı

Kurusıkı Silah Alımı İçin Güvenilir Yerler

Kurusıkı markalar içinde en zengin kaynak arandığında internet araştırılmalıdır. İnternet üzerinden satış yapan ve aranılan tüm markaları bünyesinde bulunduran en güvenilir alış veriş sitelerinin başında avcimarket.net gelmektedir. Uzun yıllardır avcı ve avcılık malzemeleri satışı yapılan firmada silah modellerinin her türü de bulunmaktadır.